Pagrindinis

Pagrindinis

Kalbant apie avalynės priežiūros priemones, svarbu suprasti, kad kiekvienas avalynės tipas reikalauja specifinės ir pastovios priežiūros. 

 

Nuo bato priežiūros priklauso avalynės išvaizda ir tarnavimo laikas. Laikantis kelių paprastų taisyklių, galima savo batus išlaikyti gražius ir puikios būklės ilgą laiką.  

 

1. Batų impregnavimas

Batų impregnavimas yra pirmas žingsnis ruošiant avalynę tolimesniam naudojimui, siekiant naujais batais džiaugtis kuo ilgiau! Batų impregnatorius apsaugo batus nuo vandens ir purvo. Priešingu atveju ant avalynės gali atsirasti baltų dėmių (nuo cheminių medžiagų, purvo ar druskos), be to, neimpregnuota avalynė kur kas greičiau dėvisi.

Impregnuojama avalynė turi būti švari ir sausa, priemonė užpurškiama tris kartus paeiliui, palaukiant, kol visiškai išdžius ir įsigers į batų paviršių.

 

2. Reguliariai valykite batus

Rekomenduojame batus valyti kiekvieną dieną, kai tik grįžtate iš lauko. Kad nuvalytumėte purvą, dulkes ir nešvarumus, rinkitės kokybiškas ir pritaikytas, avalynės kasdieniai priežiūrai, priemones.

 

3. Avalynės priežiūra pagal bato tipą

Odinių batų priežiūra. Natūraliai odai rekomenduojame naudoti avalynės kremus, kurie pamaitiną odą, atnaujina spalvą bei padidina batų atsparumą drėgmei, dulkėms ir purvui.

Zomšinių batų priežiūra. Tokio tipo avalynei reikia valyti sausą ir specialiais šiai odai skirtais šepetėliais ir kempinėmis. Tokią odą svarbu apsaugoti nuo drėgmės, todėl rekomenduojama naudoti specialias priežiūros priemones, kad odos paviršius taptų atsparus vandeniui ir purvui.

Sintetinių batų priežiūra. Iš sintetinių medžiagų pagamintą avalynę reikia saugoti nuo drėgmės ir valyti geriausiai minkštu šepečiu arba silikonine kempinėle, o jei reikia išvalyti dėmes, tai ir su dėmėms šalinti skirta specialia valymo priemone.

Tekstilės batų priežiūra. Tekstilinė avalynę reikia saugoti nuo drėgmės, tam naudoti rekomenduojame impregnuojančias (vandeniui atsparias) priemones. Siekiant išlaikyti batų pirminę formą, patartina naudoti kurpalius. Taip pat norint apsiaunant batus, siūlome naudoti batų šaukštą. Jeigu tokie batai turi odinį padą, patartina šį padą padengti apsauginiu sluoksniu.

 

TRUMPA BATŲ PRIEŽIŪROS ATMINTINĖ

1.       Laikykitės visų instrukcijų ir rekomendacijų, kurias Jums pateikia avalynės pardavėjas. Nepamirškite, kad tinkamai prižiūrima avalynė išliks graži ir geros būklės ilgą laiką.

2.       Impregnuokite naujus batus prieš audamiesi juos pirmą kartą (laikykitės impregnavimo instrukcijų).

3.       Batus valykite kiekvieną dieną, kai grįžtate iš lauko.

4.       Rūpinkitės avalynės priežiūra, venkite buitinių priemonių.

5.       Avalynės priežiūros priemonės (impregnantas, kremas, tepalas ir kt.) naudojamos tik ant sausų batų.

6.       Nedžiovinkite batų ant radiatoriaus – leiskite jiems džiūti kambario temperatūroje.

7.       Paruoškite batus sandėliavimui - pasibaigus sezonui, batus išvalykite, išvėdinkite, išpurkškite impregnantu ir tik tada sandėliuokite.

8.       Siekiant išlaikyti pirminę avalynės formą, ilgaaulius batus reikėtų laikyti natūralioje jų padėtyje ir saugoti nuo aulo lankstymo. Odiniams batams naudoti kurpalius.

9.       Avalynė sugeria drėgmę, todėl neavėkite tos pačios batų poros kelias dienas iš eilės, leiskite batams džiūti mažiausiai 24 valandas. 

Laikantis šių rekomendacijų - batai moterims, vyrams ir vaikams išliks gražūs ir atrodys gerai ilgą laiką!